Kde si můžu sjednat povinné ručení?

Potřebujete povinné ručení? Přemýšlíte, kde si ho sjednat? Existuje více možností, kde si můžete sjednat povinné ručení. Podívejte se na ně a vyberte si, která vás nejvíce zaujme.
Pobočka pojišťovny – nejlogičtější varianta, která vás napadne asi jako první. Na pobočce pojišťovny budou mít všechny materiály, které vás budou zajímat a jistě budou znát své produkty, takže vám určitě podrobně vysvětlí povinné ručení ceník (samozřejmě pokud vás bude zajímat). Uzavření pojištění na pobočce pojišťovny má ovšem nevýhodu – na pobočku musíte jít, takže pokud nebydlíte ve městě, kde má pojišťovna pobočku znamená to pro vás další vynaložený čas a náklady na dopravu. Navíc vám nabídnou pouze jejich produkty takže je možné, že u jiné pojišťovny byste si povinné ručení sjednali levněji.
Zástupce pojišťovny – výhodou sjednání u zástupce pojišťovny je, že může mít blíže kancelář k vašemu domovu nebo k vám přímo přijede a přizpůsobí se vašemu času. Takže ušetříte náklady za dopravu. Ale pořád je zde nabídka pouze jedné pojišťovny
Pojišťovací makléř – pojišťovacího makléře můžete navštívit v jeho kanceláři nebo za vámi také přijdete. Jeho výhodou je, že vám nabídne povinné ručení srovnání pojišťoven a doporučí vybranou. Pořád se ovšem musíte s makléřem setkat osobně a navíc nevíte, zda vám nebude chtít nabízet další produkty.
Autobazar či autoservis – přímo v autobazaru při nákupu auta, také možnost uzavření pojištění. Ovšem jste si jistí, že autobazarista je odborník na povinné ručení? Třeba ano, rozhodnutí je na vás.
Internet – internetové povinné ručení porovnání nabídek vám poskytne přehled toho, co nabízí jednotlivé pojišťovny.